Remte
Mana, tava - mūsu Daugava

Dienas iespaidi

Šī diena sākās 8.50. Paēdām brokastis un katra komanda devās uz citu upi. Komanda  „Turbo Team” devās ar sk. Veltu uz upi „Remte” . Tur nomērījām 50 m. Izpētījām atzīmēto laukuma krasta tīrību. Pēc tam devāmies atpazīt dažādākos augus „ Remtes” upē. Kad izpētījām ūdens augus, sākām ķert ūdens dzīvniekus-kukaiņus. Mūsu darbu vēroja pīļu ģimene.   Neveiksmīgi  beidzās  mēģinājums  nofotografēt zalkti. Tad ķerot dzīvniekus, aizbēga divas dēles. Toties dabūjām sānpeldes, daudz gliemežus un divas gliemenes. Savācām un sašķirojām atkritumus. Meklējot atkritumus … atradām bumbu.  To nodevām viesnīcas vadībai. Viņa mums pateicās par atrasto bumbu, jo kāds bērns to bija pazaudējis. Atsevišķu paldies saņēmām par teritorijas attīrīšanu no stikliem.

 

grupu izpētes  rezultāti...

4.diena nometnē.

Pēc kārtīgām brokastīm mūsu grupa-‘’Trakās Zivis’’-soļojām uz Remtes. upi. Pienākumi sadalīti, līdzi paņemts nepieciešamais inventārs un devāmies ceļā. Pie viesnīcas ‘’Baltu Ozols’’ mūs sagaidīja Elizabete. Tā kā visu laiku līņāja, Sk. Velta sarunāja ar viesnīcas vadītāju, mums apmešanās vietu zem jumtiņa.

Turpinājām iesākto darbu:

  • noteicām straumes ātrumu

  • upes vizuālo izskatu (cik upe ir tīra)

  • savācām 10 augu paraugus (un atpazinām tos pēc grāmatas)

  • devāmies upes dzīvnieku medības (kā pirmo noķērām dēli, tad vairākus gliemežus un upes micītes)

Secinājām, ka Remtes upes posms, kurā veicām pētījumus bija vidēji tīrs.

Darbu traucēja lietus un vējš!             

Lielu paldies sakām Sk. Aigaram, kurš atbrauca pēc mums ar busiņu, tā puslīdz sausi līdz skolai. Pēc ši pasākuma gājām dzert siltu tēju.


Rakstu veidoja-Paula un Elizabete, kā arī sk.Velta


protokoli: