Rītupīte
Mana, tava - mūsu Daugava

Iegūtie rezultāti


Darba grupu izpētes rezultāti...

         ....upītes skats


upe...

Šeit Tu vari ievadīt savu tekstu un tas tiks parādīts lapas labajā pusē. Līdzīgs teksta ievades laukums ir arī lapas kreisajā pusē.

darba apkopojums


Dienas notikumi * Dienas foto

3.diena-Slapjo ziņu speciālizlaidums.

Šodien nometnē bija ļoti interesanta diena. Mēs paēdām brokastis un devāmies izpētīt upes, kas ietek Daugavā. Katra grupa devās uz savu vietu kur izpētīt ūdens dzīvniekus un augus, kā arī uzzīmēt karti. Mēs 3. grupa devāmies uz Jumpravas pagastā esošo Rītupīti. Mūsu skolotājs bija sk. Aigars. Kad mēs atbraucām, sākām izpētīt upes apkārtni. Redzējām, ka visas upītes apkārtne bija aizaugusi. Sk. Aigars izmīdīja ceļu, lai būtu vieglāk izpētīt. Kad, tas bija izdarīts kāpām lejā uz upīti. Kad Paula un Elizabete kāpa ūdenī, visiem likās, ka tur ir sekls, bet īstenībā uzreiz bija diezgan dziļš. Tā rezultāta bikses un svārki palika slapji. Tad gājām nomērīt 50m. Izmērījām upes, platumu un dziļumu, kā arī temperatūru un PH līmeni. To darījām 2 vietās. Kad to izdarījām, pētījām, malās esošos augus. Apkārt bija ļoti daudz kalmju un smilgu. Tad devāmies ūdens dzīvnieku medībās. Noķērām 2 ūdens mērītājus, 5 ūdens zirnekļus un 2 ūdens skorpionus. Atradām vēl Lieldienu zaķa atstāto olu, kā arī gliemeni. 2 grupas dalībnieces redzēja bezdelīgu ligzdas, kas bija paslēpušās no saules un atdusējās ēnā zem tilta. Pēc kāda laika Enija iegāzās ūdenī. Tas bija mūsu pirmais aplausiem vērtais notikums. Tad Paula un Beta speciāli iekrita ūdenī, jo laiks bija diezgan karsts. Atlikušo laiku grupas vadītāja aizpildīja protokolu un uzzīmēja karti. Tad braucām uz skolu un apkopojām paveiktās dienas rezultātus.

Kā teica Paula un Elizabete ‘’Ūdenī ir labāk, nekā ārpus tā!’’

4. diena     darba grupa "Turbo Team"

 Paēdām brokastis un komandas atkal devās uz izlozētajām upēm. Komanda „Turbo Team” devās uz upi „Rītupīti”. Sākām vākt ūdens augus un ķert ūdens dzīvniekus. Noķērām  piecas sānpeldes  , divus spāru kāpurus un dažus gliemežus, vienu ūdens skorpionu. Mērījām arī upes ātrumu, bija trīs mēģinājumi. Izmērījām,  ka upes vidējais ātrums ir 0,18 m\s.  Makšķerējot kukaiņus izmakšķerējām ūdens skorpionu, kas nozīmē, ka ūdens nav pārāk tīrs. Apkārt un iekšā upē bija daudz zāles. Tad sākās jautrība. Mēs visi šļakstījāmies. Marta un Samanta iepriekšējā dienā apšļakstīja Kristapu un Ronaldu. Šodien viņi gribēja mums atdarīt. Viņi iesmēla ūdeni spainī un leja Martai ar Samantu virsū. Meitenes sāka viņus šļakstīt. Tā tas notika līdz sk. Aigars mūs pārtrauca.  Visi izmirkuši devās uz busiņu, lai dotos uz skolu. Atbraucot uz skolu devāmies iedzert siltu tēju. Tad nācām atpakaļ uz klasi aizpildīt protokolu par upēs sastaptajām lietām. Kad pabeidzām devāmies pusdienās. Pēc pusdienām devāmies izdarīt atlikušās lietas un devāmies mājās. Šī diena bija interesanta un jautra.  Rakstu rakstīja  komanda „Turbo Team. ” :)Darba gaitā bija jāaizpilda novērtēšanas protokols pēc 29 rādītājiem...

              utt...